HISTORIA

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Modern - Bud Sp. z o.o.- właściciel marki BESSER – to w 100% firma polska, istniejąca na rynku od 1990 roku. Początki firmy związane były z działalnością handlową materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Do dnia dzisiejszego funkcjonuje własny skład materiałów budowlanych, który zaopatruje firmy wykonawcze oraz indywidualnych klientów.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował w kolejnych latach istotnymi zmianami.

Rok 2000 to początek silnego rozwoju usług remontowo- budowlanych, w specjalności termomodernizacja,  z zastosowaniem najnowocześniejszych technik budowlanych. Za działalność tą firma uzyskała szereg nagród i wyróżnień branżowych.

Rok 2005 to uruchomienie i wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

Kolejnym istotnym momentem w działalności Spółki było podjęcie przez Zarząd decyzji  o budowie najnowocześniejszej na południu Polski fabryki styropianu wraz z infrastrukturą do produkcji cemento- styropianu. Na działalność tą firma pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych, z programu Innowacyjna Gospodarka.

Od 2010 roku produkujemy materiały izolacyjne z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.


fot1.jpg

Wykwalifikowany personel, nowoczesne technologie oraz strategiczna lokalizacja zakładu w pobliżu węzła autostradowego A4 (Chrzanów- Trzebinia), daje nam szerokie możliwości rozwoju i podnoszenia konkurencyjności na rynku materiałów termoizolacyjnych.

Naszym najnowszym osiągnięciem jest rozwinięcie produkcji piaskowca elastycznego KwarcStone, którego technologia wytwarzania jest chroniona zgłoszeniem w Urzędzie Patentowym RP. Elastyczny piaskowiec  ze względu na swoją innowacyjność i potencjał zastosowania, stanowi kolejne wyzwanie, któremu zamierzamy sprostać, a sam produkt wprowadzić szeroko na rynek polski oraz całej Europy.